Wyświetl szczegóły

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia

READER’S CLUB

KLUB CZYTELNIKA

W roku szkolnym 2014/2015 READER’S CLUB poszerza swoją ofertę o książki do czytania dla uczniów klas 1 - 3.

Tytuły książek dla uczniów klas 1-3 dostępne są w trzech poziomach:

Level 1 – ok. 200 słów;

Level 2 – ok. 400 słów;

Level 3 – ok. 600 słów.

Dostępne tytuły to:

Finding Nemo – Nemo In School – Level 1

Peter Pan Comes to London – Level 1

Toy Story – Level 2

Monsters,Inc. – Level 2

101 Dalmatians – Level 3

READER’S CLUB

OFERTA DLA UCZNIÓW KLAS 4-6

Książki można przeczytać i równocześnie wysłuchać ich treści, jako audiobooka na płycie CD. Każdy uczeń, który przeczyta  lub wysłucha książkę i rozwiąże zadania dołączone do każdego tytułu, otrzyma ocenę celującą (cząstkową).

Niektóre pozycje dostępne są tylko na płytach.

Tytuły dostępne są w czterech poziomach –

Easy starters  - ok. 200 słów;

Level 1 – ok. 300 słów;

Level 2 – ok. 600 słów;

Level 3 – ok. 1200 słów.

Dostępne tytuły to:

The Pearl Girl - Easy starters  (book+CD)

Tom Cruise - Easy starters  (CD)

Who Wants to be a Star? - Easy starters  (CD)

Marcel and the White Star - Easy starters  (book+CD)

The Troy Stone - Easy starters  (book+CD)

The Blue Cat Club - Easy starters  (CD)

The Battle of Newton Road  - Level 1 (CD)

Muhammed Ali – Level 1 (CD)

Ali and his camera – Level 1 (book+CD)

The Adventure of Tom Sawyer – Level 1 (CD)

Robin Hood – Level 2 (book+CD)

Po książki, płyty CD i zadania proszę się zgłaszać do osoby prowadzącej klub.

Klub prowadzi p. Anna Chomicz-Szabłowska

FILM CLUB

W każdy pierwszy wtorek miesiąca na 7 godzinie lekcyjnej spotyka się w sali 20 klub filmowy (filmy w języku angielskim).

Wyświetlane filmy:

Marzec  - The Cracow Dragon

Kwiecień – The Shepherd Boy & the Wolf oraz New Patches for Old

Maj – A Mirrow, a Carpet & a Lemon

Czerwiec – The Frog Priness

Klub prowadzi p. Anna Chomicz-Szabłowska

IDIOM MIESIĄCA

IDIOM – WYRAŻENIE właściwe tylko danemu językowi, nie dające się dosłownie przetłumaczyć na inny język.

Niektóre idiomy są zapożyczane od jednych języków przez drugie, przez co są one charakterystyczne dla większej niż jeden liczby języków.

Przykłady polskich idiomów

piąte koło u wozu 'osoba lub rzecz zawadzająca'

urwanie głowy 'bezładny pośpiech'

flaki z olejem 'coś wyjątkowo nudnego’

Przykłady idiomów z innych języków i ich polskie odpowiedniki

Idiomy tłumaczy się najczęściej przez odpowiadające im (lub zbliżone znaczeniem) polskie idiomy, np:

da liegt der Hund begraben (niem.) - 'w tym sęk' – w tym problem

it rains cats and dogs (ang.) - 'leje jak z cebra' – ulewa

come hell or high water (ang.) – 'choćby się paliło i waliło' – nieważne co się stanie

Zachęcam do wyszukiwania, poznawania i używania idiomów, np. na pracach pisemnych lub wypowiedziach ustnych.

Osoby chętne, które przygotują i przedstawią za pomocą ilustracji znaczenie wybranego przez siebie idiomu otrzymają oceny dodatkowe.

6 prac – ocena celująca

5 prac – ocena bardzo dobra

4 prace – ocena dobra

Idiomy można przygotować w języku angielskim lub niemieckim. Prace należy oddać swojemu nauczycielowi języka obcego.

AKCJA ZAGADKOWO

Drodzy Państwo w naszej szkole rozpoczyna się akcja Zagadkowo.  Zachęcamy w niej do wspólnej zabawy dzieci i uczniów z oddziałów 0-3 wraz z rodzicami, oraz uczniów klas 4-6 do rozwijania umiejętności językowych w formie zabawy.

Termin: styczeń – czerwiec 2013

Opis akcji: Na początku każdego miesiąca na tablicy znajdującej się na korytarzu na parterze będzie wywieszane 6 zagadek. Na tablicy będą umieszczone dwie koperty. Jedna z napisem ODPOWIEDZI, druga z napisem ZAGADKI. Do koperty odpowiedzi uczestnicy akcji wkładają kartki z rozwiązaniem zagadek, podpisując je swoim imieniem i nazwiskiem dziecka/ ucznia oraz podając miesiąc, z którego pochodzą.

Do koperty  zagadki uczestnicy akcji wkładają własne zagadki, podpisując je imieniem i nazwiskiem dziecka/ ucznia.

Uczniowie klas 4-6 biorą udział w akcji pisząc zagadki w języku angielskim lub niemieckim.

Uczestnicy, którzy poprawnie odpowiedzą na największą ilość zagadek i podadzą największą ilość własnych zagadek wygrywają akcję.

Wyniki akcji będą podawane pod koniec każdego miesiąca na tablicy w  tabelce.

Imię i nazwisko

Ilość odpowiedzi - miesiąc

Podane zagadki

Podsumowanie akcji i rozdanie nagród nastąpi w czerwcu 2013.

Zagadki, które pojawią się w akcji zostaną zebrane w książeczkę, która będzie nagrodą główną