Seans w  „Kinie za rogiem”

Dnia 18.11.2016r. w ramach projektu „Polskie kino młodego widza 2016” dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do „Kina za rogiem”. Bardzo cieszyły się mogąc usiąść w wygodnych fotelach lub położyć się na  piankach i oglądać piękne polskie bajki na tak dużym ekranie. W repertuarze znalazły się między innymi : „Bolek i Lolek” , „Agatka i zielona kredka” , „Mami Fatale i krytyk z kosmosu”. Dzieci z uwagą oglądały wszystkie bajki. Myślę, że to był bardzo udany seans, a  pozytywne wrażenia pozostaną na długo.

Helena Prutis

Na sportowo po raz drugi

Dnia 18.11.2016r. oddział przedszkolny ponownie odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 tym razem jednak była to grupa 5-latków. Dzieci rozpoczęły integrację od powitania się oraz  zabawy w „Kamień”. Następnie przenieśliśmy się do sali gimnastycznej gdzie po rozgrzewce rozpoczęliśmy zawody, między innymi: bieg z woreczkami na głowie, skakanie na piłce, okrążanie slalomem pachołków, przejście po ławeczce jak po równoważni.

Podczas wykonywania konkurencji dominowała sportowa atmosfera. Również wynik tego spotkania to remis 2 : 2

Celem spotkania była integracja oraz popularyzacja zdrowego współzawodnictwa. Dziękujemy za wizytę!

Zawody sportowe

Dnia 16.11.2016r. oddział przedszkolny „0” odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1. W ramach wspólnych zajęć zorganizowane zostały zawody sportowe. Gościnnie razem z grupą przedszkolną przyszedł również student AWF-u.

Po wspólnej przeprowadzonej przez pana Łukasza rozgrzewce dzieci zostały podzielone na dwie drużyny i rozpoczęły się zawody:

·         „Bieg z woreczkiem na głowie”

Obie drużyny dostają po jednym woreczku. Na sygnał dziecko układa sobie woreczek na głowie i stara się okrążyć pachołek oraz dotrzeć do z powrotem do drużyny tak  by woreczek nie spadł mu z głowy.

·          „Okrążanie slalomem pachołków”

Każde dziecko z drużyny ma za zadanie przebiec slalomem cztery pachołki. Na końcu każdy zawodnik musi przejść przez szarfę.

·          „Toczenie piłki lekarskiej”

Przed pierwszym zawodnikiem leży duża piłka. Na sygnał pierwsze dziecko chwyta piłkę, biegnie do pachołka ustawionego w odległości 6 m od linii startu.

Tam odwraca się w kierunku swojej drużyny i toczy piłkę po ziemi, do kolegi z zespołu. Zwycięża ten zespół, który pierwszy ukończy konkurencję.

·         „Ławeczka jak równoważnia”

Każde dziecko z drużyny na za zadanie przejść po ławeczce, następnie przebiec slalomem trzy pachołki.

Dzieci z obydwu drużyn spisały się na medal, dzielnie pokonywały kolejne konkurencje. W rezultacie wynik zawodów to 2 : 2

Spotkanie zakończyliśmy zabawą „Gąski, gąski do domu”, by dzieci mogły na koniec zrelaksować się po zaciętej walce J

Głównym celem spotkania była integracja oraz krzewienie zdrowego współzawodnictwa. Dziękujemy za wizytę!

Leśny Bank Genów

Dnia 03.11.2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy. Odbyły się tam zajęcia edukacyjne pt. „Co nam daje las? Zasady właściwego zachowania się w lesie”. Podczas zajęć dzieci obejrzały bajkę edukacyjną „Dzik Ryjo”, dowiedziały się jak zachowywać się w lesie,  wykonały collage z wykorzystaniem różnych gatunków nasion oraz roślin. Odwiedziły również leśne arboretum gdzie mogły wysłuchać specjalnie nagranych odgłosów różnych zwierząt oraz obserwować otaczającą ich przyrodę.

Integracja między oddziałami

W dniu 28.10 2016r. (piątek) kl. III a odwiedziła oddział przedszkolny. Celem spotkania była integracja oraz dobra zabawa. Uczniowie przez ponad godzinę wspólnie bawili się  w m. in. takie zabawy jak -  „Jawor” , „Karuzela”, „Nie chcę Cię znać” oraz uczestniczyli w konkursach -  „Krzesełka”, tworzenie żywej mumii za pomocą papieru toaletowego czy  rzut woreczkiem do celu. Na koniec spotkania został jeszcze czas na wspólne tańce.  Cała impreza minęła w przyjemnej atmosferze. Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do wspólnej zabawy.