Święto Niepodległości

Aby przybliżyć to święto naszym Świetliczakom prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne – flagi, godła, kotyliony z kartonu w barwach narodowych oraz plakaty „Polska moją Ojczyzną”. Uczniowie wykonali także książeczki edukacyjne „Polskie symbole narodowe”.

Oswajamy swoje lęki

Na zajęciach w listopadzie Świetliczaki podejmowały próby wzajemnego oswajania się z lękami przed pająkami. Najpierw słuchały wiersza „Straszne strachy”, potem oglądały film o pająkach „Niezwykłe pająki” a także reprodukcje obrazów, zdjęcia i rysunki różnych gatunkach pająków. Później przyszedł czas na „oswajanie lęków”- opowiadanie o swoich emocjach i o lęku, zabawę „I po strachu” oraz wykonanie pająka z kreatywnych drucików.

Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci w świetlicy szkolnej przez cały tydzień brały udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela. Swobodnie wypowiadały się na temat pracy swoich wychowawców oraz pracowników szkoły. Wykonały także kolorowe breloczki do kluczy wraz z mini laurkami z życzeniami.

Jesień w świetlicy
    I do naszej świetlicy zawitała w końcu jesień. Świetliczaki czytały i słuchały wierszy oraz opowiadań o tematyce jesiennej. Wypowiadały się na temat skutków dobrego i złego samopoczucia, wzbogacały swoje słownictwo o nowe wyrazy (euforia, melancholia, chandra, apatia) Wymyślały środków zaradcze „na smutek”. Oglądały reprodukcje obrazów, przedstawiały farbami barwy jesieni. Wykonywały także prace „Złota jesień” oraz „Wesołe liście”.

Bezpieczna droga do szkoły

Na początku roku szkolnego - we wrześniu Świetliczaki zapoznały się z podstawowymi zasadami poruszania się po ulicach i drogach oraz wykonywały znaki drogowe. Cykl zajęć zakończył się quizem i konkursem z nagrodami.

Pożegnanie lata

Również we wrześniu Świetliczaki zaprezentowały „skarby” przywiezione z wakacji oraz wykonały prace plastyczne pt.„Urokliwe miejsca”.

Dzień Chłopca

Z okazji "Dnia Chłopca" 29 września dziewczęta złożyły piękne życzenia wszystkim chłopcom. Obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi upominkami -lizakowymi smoczkami.