DZIEŃ BEZ PLECAKA

         Dzień bez plecaka to zwyczaj, który przybył do nas z USA. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez niezbędnych przyborów i książek. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić.  W tym dniu uczniowie prześcigają się w kreatywności i osiągają jej wyżyny. Okazuje się bowiem, że funkcję plecaka może pełnić wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek.

        Dzień bez plecaka odbył się w naszej szkole 08 kwietnia 2022 r. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

       Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…

Samorząd Uczniowski