DZIEŃ KSIĄŻKI

      13 stycznia 2023 r.  (piątek) przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły do czytelniczego wyzwania.

         Każda klasa od I do VIII wybrała wraz z wychowawcą jedną książkę. Uczniowie pięknie udekorowali drzwi swojej sali, tworząc z nich reklamę tego utworu. W piątek przynieśli ze sobą do szkoły wybrane książki i poświęcili 5-10 minut każdej lekcji na wspólne czytanie.

        Dekoracje były bardzo starannie przygotowane, przemyślane i inspirujące. Największą popularnością cieszył się „ Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry’ego. Uczniowie polecali przeczytać również: „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett i „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Nie zabrakło takich pozycji jak: „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, „Harry Potter” J.K. Rowling, „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren i wiele innych.

          Wszystkie klasy wykazały się zaangażowaniem i przygotowały się do akcji. Każda trzymała za udział pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Za najwyższy poziom zaangażowania wyróżniono:

  • Klasę IV b
  • Klasę III a
  • Klasę III b

         Akcja „Dzień Książki” to kolejne działanie SU, którym włączamy się w „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Promujemy czytelnictwo, inspirujemy do sięgania po ciekawe teksty literackie.

Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz