Dzień Ziemi

       Dzień Ziemi obchodzony w dniu 22 kwietnia to największe ekologiczne święto świata. To coroczne wydarzenie organizowane jest w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Jest to też doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci.

       W związku jego obchodami uczniowie klas I – VIII wraz z opiekunami, w piątek 21 kwietnia 2023r. szturmem ruszyli w teren, by posprzątać nasz Świat. Zbierali śmieci z terenów przyszkolnych, okolic głównych szlaków komunikacyjnych, a także terenów pobliskich ulic i parków. 

    Przy tej okazji pokazali, jak świetnie radzą sobie nie tylko ze sprzątaniem, ale i z segregacją śmieci. To bardzo budujące, że nasi uczniowie świadomie podejmują akcje proekologiczne i w tych działaniach odnajdują wiele radości.

    Inicjatywa miała na celu podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz współodpowiedzialności za porządek i czystość w najbliższym otoczeniu.

Anna Marglarczyk

Dodaj komentarz