Koncert umuzykalniający “Wiosenne trele”

        Powoli zmienia się otaczająca nas aura. Drzewa i krzewy mają pierwsze pąki. Z przemarzniętej jeszcze ziemi wychodzą pierwsze przebiśniegi, śnieżyce czy pierwiosnki. Wszystko pomału zaczyna budzić się do życia, a ptaki zaczynają swoje wiosenne trele. O tym właśnie opowiadał dzisiejszy koncert.  W czwartek, 7.03.2024r.  w naszej szkole odbył się kolejny koncert umuzykalniający, gościliśmy muzyków Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry.

         Mogliśmy wraz z naszymi muzykami przenieść się w świat ptasich śpiewów ukrytych w klasycznych (i nie tylko) kompozycjach. Prześledziliśmy, jakie środki artystycznego wyrazu wykorzystali autorzy w swoich utworach. Muzycy zaprezentowali nam kilka interesujących instrumentów. Usłyszeliśmy brzmienie wielu instrumentów takich jak wiolonczela, obój, instrumenty klawiszowe. Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące.

Anna Marglarczyk

Dodaj komentarz