KONKURS ORTOGRAFICZNY

        W marcu 2023 roku uczniowie klas IV – VIII stanęli w szranki z językiem ojczystym. Celem konkursu było szerzenie nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną oraz rozwijanie zainteresowań polską pisownią.

       W pierwszym etapie konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie. Napisali dyktando  pod okiem swojego nauczyciela j. polskiego. W drugim etapie wzięło udział  5-8 uczniów z najlepszymi wynikami z każdej klasy. Na podstawie trzeciego etapu udało się wytypować najlepszych na każdym poziomie.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz umiejętnością wykorzystania ich w praktyce.

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

2022/2023:

Mistrz kl. IV
Lena Janus – klasa IVa
Mistrz kl. V
Emilian Juraszek
Mistrz kl. VI
Piotr Januszewski
Mistrz kl. VII
Alesja Barańska
Mistrz kl. VIII
Magda Dembińska – klasa VIIIb

 

Gratuluję!

Monika Graczyk

Dodaj komentarz