„Kto się boi Pani Eś”?

      W  czwartek,  9 listopada 2023r. uczniowie klas V – VIII poznawali niezwykły świat teatru.

       Młodzież wraz z opiekunami udała się do Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze na spektakl pt. „Kto się boi Pani Eś”? Czy słusznie boimy się śmierci? A może śmierć „nie jest wcale taka zła”?

      Sama mówi o sobie, że jest „jak biuro podróży, które zabiera cię na wakacje all inclusive”.

       Nawet śmierć ma swoje problemy. Ludzie się jej boją, nikt jej nie lubi. Dlatego na jakiś czas jej obowiązki przejmuje jej syn  – Kostek. Jednak zaprzyjaźnia się z ziemianami, zamiast zabierać ich w zaświaty.

       Morał i prawda życiowa podana jest w zabawny i nienachalny sposób. Poza problemem śmierci spektakl mówi też o takich wartościach, jak rodzina, przyjaźń, wzajemna pomoc, marzenia.

      „Kto się boi Pani Eś”? to spektakl komediowy, pełen gagów i dobrego humoru.

Anna Marglarczyk

Dodaj komentarz