„Lekcja pod chmurką”

W czwartek, 8 października 2020r. klasa VIIa , a kilka dni wcześniej inne klasy z naszej szkoły, uczestniczyły w „Lekcjach pod chmurką” w Magicznym Ogrodzie SMK w Kowarach. Nasze spotkanie poprowadził członek SMK pan Fryderyk Pacak, który wspaniale opowiadał o historii naszego miasta. Zwiedziliśmy miejsce z ekspozycjami tablic, poświęconych przemysłowej i rzemieślniczej historii miasta, które są powiększoną ekspozycją Domu Tradycji. Znajdują się tam tablice, które tworzą kompleks ginących zawodów w Kowarach.

Ponadto w ogrodzie wyeksponowane są urządzenia nawiązujące do dawnych zawodów, np. koła młyńskie, stary słup elektryczny, budki strażnicze, w murze osadzona jest brama kuta – rękodzieło kowalskie.

Była to ciekawa lekcja historii o naszym mieście.

Anna Marglarczyk