Nagrody w konkursie!

        W piątek, 26 listopada 2021r. w Karpaczu odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla autorów najlepszych prac nadesłanych na Polsko – Niemiecki konkurs poetycko – malarski  „Z inspiracji wspólnego dziedzictwa” zorganizowanego przez Miejskie Muzeum Zabawek. Tegoroczna edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodych ludzi, którzy postanowili podzielić się swoimi refleksjami na temat twórczości dwóch artystek. Inspiracją do napisania utworu literackiego były obrazy autorstwa Teresy Kępowicz, a inspiracją do namalowania pracy plastycznej wiersze poetki Anny Pilch.

          Wpłynęło wiele prac ze szkół naszego regionu, a ich poziom – w zgodnej ocenie członków komisji konkursowej – był bardzo wysoki. Wśród nagrodzonych byli uczniowie z nasze szkoły. Za prace literackie nagrody otrzymali:

Jakub Marcinik z kl. VIIc i Jakub Wolski z kl. VIIIa, a za pracę plastyczną Maksymilian Nowak z kl. VIIc.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Marglarczyk