Ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”

        Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna zapoczątkowana w 2012r. propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie.

         W piątek, 8 września 2023r. również nasi uczniowie wzięli udział  w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tym razem zaczytywaliśmy się we fragmentach „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Inicjatorem spotkania był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

        W całości wydarzenia wzięła udział klasa IVb oraz uczennice klasy VIII: Livia Olejnik i Lena Sroka, które z wielkim zaangażowaniem, wczuwając się w swoje role i oddając emocje i klimat dzieła, odczytały fragmenty powieści. 

         Akcja Narodowego Czytania była doskonałą okazją do promowania czytelnictwa oraz uwrażliwienia na piękno języka polskiego.

Anna Marglarczyk

Dodaj komentarz