Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

          Dnia 12.02. 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. W trakcie spotkania pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, rozwiązali krzyżówkę, układali podpisy do ilustracji z bajek –  okazali się świetnymi znawcami popularnych baśni i bajek.  Poznali bibliotekę i jej zbiory oraz dowiedzieli się o zadaniach i pracy bibliotekarza szkolnego.  Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając.

          Skupione i poważne pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki.

       Świeżo  pasowani  czytelnicy otrzymali broszurki, które  będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał książkę „Wnuczka antykwariusza”  ufundowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

         Życzymy  naszym  najmłodszym  czytelnikom, aby  biblioteka  stała się  od  tej  pory ich  ulubionym  miejscem  spędzania  wolnego czasu.

Dodaj komentarz