Pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej

        Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie w II semestrze roku szkolnego do grona czytelników uczniów klas pierwszych. W tym roku to wydarzenie miało miejsce 3 marca 2023r.
            Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W trakcie spotkania dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówkę tematyczną o książce i bibliotece, układały tytuły bajek do ilustracji, dzieliły słowa na sylaby i głoski, rozwiązywały zadnia biblioteczne w czasie gry planszowej online.
         Test sprawdzający przeszedł pomyślnie i uczniowie złożyli ślubowanie. Każdy otrzymał gazetkę okolicznościową i książkę „Pierwsze abecadło” od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała Książka Wielki Człowiek”.

        Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Nauczyciel-bibliotekarz

mgr Ewa Merta

Dodaj komentarz