PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW!!!

            W środę, 13 października 2021r.odbyło się pasowanie na ucznia. Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment egzaminu i pasowania. Wśród zadań jakie mieli do wykonania było malowanie portretu swojej pani, zjedzenie plasterka cytryny (cały czas uśmiechając się) oraz odpowiadanie na zadawane pytania. Ten egzamin zdali na szóstkę.

               Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka, zamieniał go w prawdziwego ucznia. Później wszyscy przeszli przez symboliczną „bramę do wiedzy” i odcisnęli swój paluszek w kronice szkolnej. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Na koniec uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez ósmoklasistów.

               To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Anna Marglarczyk

Ewa Sadowska

Bożena Pelc