POCZTA WALENTYNKOWA

      14 lutego to znany wszystkim dzień zakochanych. Doskonała okazja do wyznania miłości, przyjaźni czy sympatii.

     Nazwa święta – walentynki – pochodzi od św. Walentego, patrona zakochanych. Zwyczajowo tego dnia wysyłamy listy lub kartki z wyznaniem miłości, jest to również okazja do obdarowania się drobnymi prezentami.

      Walentynki znane są w Europie od średniowiecza, w Polsce popularność zyskały w latach 90. XX wieku. Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji  Samorząd Uczniowski przygotował Pocztę Walentynkową.

     Już 24 stycznia 2022 r. na korytarzu czekała pięknie ozdobiona skrzynka. Przez cały tydzień każdy mógł wrzucić do niej kartkę walentynkową. Jak co roku Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

      Ze względu na zdalne nauczanie  14 lutego 2022 r. korespondencja została rozdana jedynie w klasach 1-4. Funkcję listonoszy pełnili najstarsi uczniowie obecni w szkole – uczniowie klasy czwartej. Do uczniów klas 5-8 walentynki trafią, gdy wrócą oni w szkolne mury po nauce zdalnej – 21 lutego 2022 r.  Ciekawe, że kartki walentynkowe trafiły nie tylko do uczniów. Wyrazami sympatii mogli cieszyć się również nauczyciele.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Wspólnie uczyniliśmy ten dzień wyjątkowym.

Samorząd Uczniowski