Podsumowanie Roku Gielniakowskiego

          Koniec roku to czas podsumowań.  Rok 2022 był ogłoszony rokiem Józefa Gielniaka z okazji 90 rocznicy urodzin znanego grafika. W ciągu całego roku podejmowaliśmy szereg działań wśród dzieci, młodzieży i społeczności kowarskiej przybliżając  technikę linorytu poprzez  organizowanie  warsztatów i  wystaw.

       Zwieńczeniem całorocznej działalności był konkurs graficzny „Świat widziany oczami mistrza linorytu Józefa Gielniaka” ogłoszony wśród dzieci i młodzieży. I właśnie koniec roku zbiegł się z uroczystym rozstrzygnięciem i rozdaniem nagród dla laureatów.

        29 grudnia w ratuszu miejskim organizatorzy konkursu wraz z panią Burmistrz i przedstawicielami Rady Miasta nagrodzili młodych artystów.

W kategorii klas I-IV:

1 miejsce – Julia Mendaluk

2 miejsce – Borys Miodowski

3 miejsce – Lena Janus

W kategorii klas V-VIII (linoryt kolorowy):

1 miejsce – Alesja Barańska

2 miejsce – Daria Szujewska

3 miejsce – Wiktoria Markowska – Zubiel

Wyróżnienie – Barbara Dubiel

W kategorii klas V-VIII (linoryt czarno-biały):

1 miejsce – Lena Ziółkowska

2 miejsce – Amelia Pazdan

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz