Sukces naszych uczniów w konkursie “Uczę się bezpiecznie żyć”.

         20 marca 2023 roku odbył się półfinał XVIII edycji konkursu „Uczę Się Bezpiecznie Żyć” W  konkursie wzięło blisko 200 dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli mających swoje siedziby na terenie powiatu karkonoskiego. W tej grupie znalazła się również  Szkoła Podstawowa nr 3 w Kowarach. Braliśmy udział w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy VII – VII.

        Startując w konkursie trzeba było się wykazać rozległą wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy, umiejętnością radzenia sobie w trudnych, nagłych sytuacjach, oraz jak chronić nasze środowisko. Konkurs zawierał w sobie wiele różnych tematów, z jakimi dziecko spotyka się w dzisiejszym świecie.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a o miejscach na podium decydowały ułamki punktów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem.

W kategorii klas VII – VIII naszą szkołę reprezentowała Magda Dembińska (kl.VIII).  Magda zajęła 11 miejsce na 27 placówek.

W kategorii klas I  – III naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:

Szymon Czajka (klasa II)

Wiktoria Jakóbowska (klasa II)

Łucja Rusek (klasa III)

Hania Szczepańska (klasa II)

I to właśnie ONI zajęli II miejsce w rywalizacjach międzyszkolnych zdobywając tytuł Wicemistrza. 

Postawa oraz przygotowanie uczestników było na najwyższym poziomie. GRATULACJE!!!

Teraz przed Zwycięzcami finał, który odbędzie się we Wrocławiu, 15 maja 2023r.

Bożena Pelc

Dodaj komentarz