Światowy Dzień Życzliwości

         21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemna życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

          Nie tylko tego dnia warto wierzyć, że w każdym z nas jest wiele dobra, warto okazywać innym życzliwość, ponieważ ma ona moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Jak być życzliwym?

        Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów naszej szkoły do znalezienia odpowiedzi na to pytanie. Każda klasa przygotowała plakat promujący życzliwą postawę i 22 listopada wyeksponowała go przed swoja salą.

        „Bądź kulturalny, podaruj komuś upominek, powiedz miłe słowo, uśmiechnij się do nieznajomego, pomóż komuś bezinteresownie, uważnie słuchaj…” Te i inne rady mogliśmy wyczytać na pięknych i kolorowych plakatach. Każda klasa, która wzięła udział w akcji otrzymała CERTYFIKAT ŻYCZLIWEJ KLASY.

Samorząd Uczniowski