Święto Konstytucji 3 Maja

        W piątek 28.04.2023 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość  rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu narodowego.

        Następnie uczniowie kl.  VI -VIII  razem z zespołem wokalnym przedstawili program artystyczny. Ta „niezwykła lekcja historii” rozpoczęła się od inscenizacji.  Przybliżono sylwetki najważniejszych postaci historycznych związanych z tym wydarzeniem oraz ich osiągnięcia. Zaprezentowano poezję i pieśni patriotyczne. W symbolicznej, baśniowej formie opowiedziano o tym, jak trudną drogę przeszła nasza Ojczyzna, by osiągnąć upragnioną wolność. Był to czas wspomnień, wzruszeń oraz refleksji nad współczesną formą patriotyzmu. Na koniec rozdano nagrody za udział w konkursie ortograficznym i czytelniczym.

       Początek maja to trzy dni świąteczne. 1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętajmy o tym, by w tym czasie z dumą eksponować na zewnątrz flagę narodową. Pozostając w nastrojach patriotycznych, cieszmy się zasłużonym odpoczynkiem.

Monika Graczyk

Dodaj komentarz