Święto Konstytucji 3 Maja

           W piątek 29.04.2022 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wspólne świętowanie tego ważnego dla naszego narodu wydarzenia swoją obecnością zaszczyciła pani Burmistrz Elżbieta Zakrzewska. Towarzyszył nam również dyrektor MOK – u, który przygotował nagranie dla lokalnych mediów. Uroczystość  rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu narodowego.

        Następnie uczniowie kl.  VII -VIII  razem z zespołem wokalnym przedstawili program artystyczny będący „prawdziwą lekcją historii”. Przybliżono sylwetki najważniejszych postaci historycznych związanych z tym wydarzeniem oraz ich osiągnięcia. Zaprezentowano poezję i pieśni patriotyczne. W atrakcyjnej formie opowiedziano o tym, jak trudną drogę przeszła nasza Ojczyzna, by osiągnąć upragnioną wolność. Był to czas wspomnień, wzruszeń oraz refleksji nad współczesną formą patriotyzmu. Na koniec rozdano nagrody za udział w konkursie ortograficznym.

       Początek maja to trzy dni świąteczne. 1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętajmy o tym, by w tym czasie z dumą eksponować na zewnątrz flagę narodową. Pozostając w nastrojach patriotycznych, cieszmy się zasłużonym odpoczynkiem w pięknych okolicznościach wiosennej przyrody.

Monika Graczyk