Uczniowie klas ósmych zwiedzali Sejm RP

         15.09.2022 r. uczniowie klas ósmych pojechali do Warszawy, aby na własne oczy zobaczyć Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Zaprosiła nas Pani poseł ZOFIA CZERNOW, poseł na Sejm RP- wcześniej Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

         W Warszawie spędziliśmy dwa dni.  W czwartek (15.09.2022 r.) zwiedziliśmy Stare Miasto, Plac Defilad, wjechaliśmy na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, skąd  podziwialiśmy panoramę miasta z góry (30 piętro). Nie zabrakło też czasu na relaks i zakupy w Złotych Tarasach. Bawiliśmy się doskonale.

       Następnego dnia wyruszyliśmy na spacer po Łazienkach Królewskich, widzieliśmy również Pałac Prezydencki i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Wreszcie  dotarliśmy do sejmowego labiryntu. Po dokładnym sprawdzeniu przez Straż Marszałkowską nas i naszych bagaży, mogliśmy rozpocząć zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem, który zaprowadził naszą grupę na salę sejmową. Na sejmowych korytarzach przechodzili znani nam wcześniej  tylko z telewizji posłowie. Mieliśmy okazję z niektórymi przeprowadzić krótką rozmowę i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Mogliśmy także zjeść obiad w sejmowej restauracji i nabrać sił do dalszego zwiedzania.

       To była niezapomniana wycieczka, wspaniała przygoda, niezwykle pouczające doświadczenie! Być może ktoś z nas w przyszłości zasiądzie w sejmowej ławie.

Monika Graczyk

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

PANI ZOFII CZERNOW, POSEŁ NA SEJM RP,

za pouczające spotkanie w Sejmie RP z uczniami naszej szkoły,

ogromną życzliwość i cenną lekcję WIEDZY OBYWATELSKIEJ

Dodaj komentarz