VIII a z wizytą w firmie KEMPF

        W piątek, 18 marca 2022r.klasa VIIIa  wybrała się do Zakładu Budowy Pojazdów Samochodowych KEMPF w Kowarach w ramach realizacji zajęć z doradztwa zawodowego.

        KEMPF to renomowany w Polsce zakład budowy pojazdów samochodowych, który funkcjonuje w Kowarach od 1993 roku. Jego celem jest zapewnienie wysokiej jakości pojazdów w bardzo atrakcyjnej cenie. W swojej ofercie firma posiada m.in. doskonałe zabudowy, przyczepy samowyładowcze oraz samowyładowcze naczepy skrzyniowe, naczepy do przewozu napojów i systemy przesuwne podłóg. Buduje również pojazdy samowyładowcze, pojazdy skrzyniowe z plandekami oraz inne pojazdy specjalne.
      Uczniowie zostali oprowadzeni po niemal wszystkich halach produkcyjnych, mogli ujrzeć nowoczesną flotę aut i odpowiednio wyposażony park maszynowy. Przyjrzeli się pracy profesjonalnej załodze, a także odwiedzili uczniów szkoły branżowej, odbywających w tutejszym zakładzie praktyki zawodowe.

Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka.

Może to jest przyszłe miejsce pracy naszych uczniów? Czas pokaże!

Anna Marglarczyk