Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie

       29.09.2023 r. uczniowie klas 4a, 4b i 5b udali się na wycieczkę do JuraParku Krasiejów –  największego parku dinozaurów w Europie. Była to okazja do niezwykle emocjonującej nauki poprzez zabawę.

      Wraz z wychowawcami udali się do kapsuły czasu, by na moment przenieść się do czasu, gdy nie istniała nasza planeta. Odkryli, jak krok po kroku powstawało życie na Ziemi.
Następnie mieli okazję stanąć oko w oko z dinozaurami – prawdziwymi władcami ery mezozoicznej. Obejrzeli ponad 200 realistycznie wykonanych modeli. Nie lada gratką było Prehistoryczne Oceanarium pełne stworzeń znanych jedynie z bajek i opowiadań. Niezwykle emocjonujący był lot w Kosmos w Muzeum Ewolucji  oraz przejażdżka terenowym autem po prehistorycznym lesie. Wszystko to dzięki technice 3D i 5D oraz nowoczesnej technologii.
     Młodzi odkrywcy na moment wcielili się również w prawdziwych naukowców, biorąc udział w warsztatach paleontologicznych. Na koniec czekała na nich doskonała zabawa w parku rozrywki i na olbrzymim placu zabaw.

     Zabawa była wyśmienita, wrażenia niezapomniane. Nie możemy doczekać się kolejnej wspólnej wyprawy.

Klasy 4a, 4b i 5b

Dodaj komentarz