Wycieczka do Wrocławia

      Przedostatni tydzień października klasy trzecie i druga rozpoczęły wycieczką. Zapowiadał się ciekawy i bardzo pogodny poniedziałek. O godzinie 8.00 zamiast w ławkach, uczniowie zasiedli w autokarze, który zawiózł ich do stolicy naszego województwa.

      Podróż nie była krótka, za to przyjemna i bezpieczna. Wrocławski ogród zoologiczny ( największy w Polsce ) przywitał nas upalną pogodą. Większość była tu nie raz, jednak wszyscy z wielkim zainteresowaniem podziwiali zwierzęta z całego świata.

      Wiele emocji wzbudziła wizyta w Afrykarium, gdzie można z bliska obserwować faunę egzotycznych mórz i oceanów patrząc w oczy rekinom i płaszczkom.

     Ciekawe było spotkanie największych nietoperzy – rudawek wielkich w Pawilonie Madagaskarskim. Latały one nad głowami zwiedzających i głośno krzyczały. Nazywane są również latającymi psami, chociaż żywią się kwiatami, nektarem i owocami.

       Następnym punktem programu wycieczki była wizyta w Hydropolis, gdzie przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o wszystkim, co związane jest z wodą. Wykorzystywał do tego dawne eksponaty, filmy, prezentacje multimedialne i ogromną makietę Wrocławia, na której można było podświetlać wybrane obiekty.

      O godzinie 18.00 uczniowie z opiekunami wsiedli do autokaru i wyruszyli do Kowar. W drodze powrotnej wszyscy zjedli późny obiad w MacDonaldzie i tuż po 21.00 zameldowali się przed naszą szkołą.

Pomimo późnej pory i zmęczenia długą wędrówką, wszyscy wrócili zadowoleni, najedzeni i pełni wrażeń.

B.Pelc, M.Walesiak, E. Zagrobelna

Dodaj komentarz