Wycieczka klasy 7b

       Po długiej przerwie spowodowanej pandemią uczniowie klasy 7b wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Wałbrzycha, aby zwiedzić zamek Książ, Palmiarnię i Muzeum Porcelany.

       Na początku uczniowie poznali historię zamku Książ i burzliwe dzieje rodziny von Hochberg. Zwiedzili zamek, obejrzeli i wysłuchali ciekawostek oraz legend związanych z miejscem i jego właścicielami, obejrzeli tarasy. 

       Następnie odwiedzili Palmiarnię, w której zobaczyli rzadkie okazy roślin tworzących swego rodzaju dżunglę z lemurami, żółwiami, papugami i pawiami. Kolejnym etapem było Muzeum Porcelany, które prezentuje bogatą kolekcję historycznej porcelany śląskiej oraz porcelanę z najważniejszych wytwórni europejskich.

Wycieczka została dofinansowana z: Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę