Wycieczka w Góry Stołowe

          W środę, 17 maja 2023r. klasy IIIb i IVb uczestniczyły w jednodniowej wycieczce w Góry Stołowe. Uczniowie spędzili wspaniały czas w Błędnych Skałach podziwiając piękne krajobrazy jak i też wspaniałe labirynty wśród skał. Labirynt skalany położony jest na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Pomiędzy różnorodnymi formami skalnymi takimi, jak skalne maczugi, grzyby, czy słupy przebiega kilkusetmetrowa trasa turystyczna. W najwęższych miejscach uczniowie musieli przeciskać się pomiędzy skalnymi szczelinami wąskimi na kilkadziesiąt centymetrów. Atrakcji i śmiechu było co niemiara.

        Następnie pojechaliśmy do Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju, gdzie mogliśmy oczywiście skosztować zdrowotnych wód zdrojowych.

W godzinach popołudniowych zadowoleni, trochę zmęczeni, ale bogatsi w nowe przeżycia wróciliśmy do Kowar.

Anna Marglarczyk

Ewa Zagrobelna

Dodaj komentarz