XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki 2023

       Dnia 9.10.2023 r. klasa 7 i 8 uczestniczyły w  XXVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki 2023, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze.

       Uczniowie wzięli udział w wykładzie, połączonym z eksperymentami, prowadzonym przez p. Danutę Lisowską pt.: Nauka na wesoło i odlotowo. Tutaj niezwykłą wiedzą chemiczną wykazała się uczennica 8 klasy Roksana Pac – odpowiadając właściwie na każde zadane pytanie.

        Następnie zostaliśmy zaproszeni do laboratoriów  na warsztaty pt. Moc energii w biologii, przeprowadzone przez p. Edytę Jaguś. Tutaj nasi uczniowie również zostali pochwaleni za „niesamowitą” wiedzę z zakresu biologii. W laboratorium chemicznym czekał na nas ogrom doświadczeń m.in. pasta dla słonia, samozapłon, pożerająca ciecz, tęcza w probówce i wiele wiele innych fantastycznych eksperymentów.

Za rok na pewno wrócimy.

J.Szlendak

Dodaj komentarz